بعد از هر خرید 50 هزار تومان بازگشت وجه خواهید داشت، راستی کد تخفیف داری؟

کیف پول ارز دیجیتال چیست

علی سیتی / کیف پول ارز دیجیتال چیست

تالیف

elham adriyani

زمان انتشار

17 بهمن 1401

نظرات

بدون نظر

آنچه که در این مطلب می خوانید:

انواع کیف پول‌ ارز دیجیتال، با استفاده از کلیدهای خصوصی و رمز عبور قابلیت دسترسی ایمن به ارزهای دیجیتال را برای شما ایجاد می‌کنند  و به شما امکان می‌دهند ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین و اتریوم  و… را ارسال و دریافت کنید. این ولت ها انواع مختلفی دارند از جمله کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند Ledger (که شبیه یک USB است) تا کیف پول‌های موبایلی و تحت وب.

 

چرا به کیف پول دیجیتال نیاز دارید؟

اکنون توضیحی بیشتر در ارتباط با کیف پول ارز دیجیتال چیست و دلایل نیاز به آن داشته باشیم. برخلاف یک کیف پول معمولی که می تواند پول نقد واقعی را در خود جای دهد، کیف پول های کریپتو از نظر فنی رمزارز شما را ذخیره نکرده و دارایی های شما روی شبکه بلاک چین ذخیره خواهند شد و  فقط با استفاده از یک کلید خصوصی می توان به آنها دسترسی داشت. کلیدهای خصوصی و عمومی  مالکیت شما را بر پول دیجیتالی شما ثابت کرده و به شما امکان انجام  تراکنش ها را خواهند داد. اگر کلیدهای خصوصی خود را گم کنید، دسترسی به ارزهای خود را نیز از دست خواهید داد به همین دلیل انتخاب یک کیف پول ایمن در درجه اول برای هر فردی ضروری و مهم است.

به عبارتی دیگر ارزهای دیجیتال به اندازه روش و کیف پولی که برای ذخیره آن استفاده می کنید ایمنی و امنیت خواهند داشت. به عنوان مثال می‌توانید به صورت مستقیم رمز ارزهای خود را  در صرافی ذخیره کنید، که به هیچ عنوان این کار را پیشنهاد نخواهیم کرد مگر برای مبالغ ناچیز و اندک. اما برای مبالغ زیاد می‌توانید از انواع کیف پول های سرد و یا سخت افزاری و همچنین انواع کیف پول های گرم و یا نرم افزاری استفاده نمایید که ایمنی بیشتری دارند. به این ترتیب، مالکیت کلیدهای خصوصی خود را حفظ  کرده و قدرت و کنترل کامل بر امور مالی خود خواهید داشت.

کیف پول دیجیتال چیست

کیف پول های ارزهای دیجیتال چگونه کار می کنند؟

همانطور که قبلا ذکر شد، کیف پول ارز دیجیتال در واقع تنها رمز ارزهای شما را نگهداری نکرده بلکه کلیدهای خصوصی شما را که در واقع در شبکه های بلاک چین عمومی ذخیره میشوند، نگه می دارد. برای انجام تراکنش های مختلف، باید آدرس خود را از طریق یک کلید خصوصی که در مجموعه ای از کدهای خاص ارائه می شود، تأیید کنید. سرعت و امنیت در حین تراکنش ها اغلب به نوع کیف پول شما بستگی دارد. در حین انجام این عملیات برای جلوگیری از انتقال اشتباه ارز به حساب دیگری حتما آدرس را چتدین بار بررسی و از درستی آن اظمینان حاصل فرمایید.

انواع کیف پول های ارز دیجیتال

در راستای مقاله کیف پول ارز دیجیتال چیست بهتر است با انواع آن آشنا شوید. همانطور که بیان کردیم کیف پولهای دیجیتالی انواع مختلفی دارند که به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند.  کیف پول داغ مبتنی بر نرم افزار و کیف پول سرد فیزیکی و یا همان کیف پول های سخت افزاری که طرفداران زیادی در دنیا دارد  و دسته سوم کیف پول های کاغذی .برای آشنایی با انواع کیف پول های رمزنگاری و اینکه کدام برای شما و نیازهای شما بهترین است، ادامه مطلب را بخوانید.

 • کیف پول سخت افزاری و یا سرد

کیف پول‌های سخت‌افزاری از جمله محبوب‌ترین و بهترین  کیف پول های دیجیتال در دنیا هستند. در این نوع ولت ها  کلیدها در یک دستگاه مانند یک فلش مموری ذخیره شده و تنها زمانی که به رایانه متصل می‌شوید که می‌خواهید از ولت خود استفاده کنید. به عبارتی دیگر کیف پول سخت افزاری یک دستگاه خارجی (معمولا یک دستگاه USB یا بلوتوث) است که کلیدهای شما را ذخیره می کند و از امنیت بسیار خوبی برای نگهداری از ارزهای دیجیتال در مقابل حمله هکرها و افراد سودجو برخوردار است. با این حال، کاربران باید توجه داشته باشند که مسئولیت امنیت دارایی با خود فرد است بنابراین  در نگهداری آن دقت کرده و یا  آن را گم نکنید. برای افزایش امنیت، کلیدهای عمومی و خصوصی خود را جدا کنید، آنها را آفلاین نگه دارید و کیف پول فیزیکی خود را در یک صندوق امانات ذخیره کنید.

کیف پول سخت افزاری

 •  کیف پول  نرم افزاری و یا گرم

تفاوت اصلی کیف پول ارز دیجیتال سرد و گرم در اتصال  آن به اینترنت است. کیف پول های داغ به اینترنت متصل هستند، در حالی که کیف پول های سرد آفلاین نگه داشته می شوند. این بدان معنی است که ارزهای ذخیره شده در کیف پول های داغ در دسترس تر است و دسترسی هکرها به آن آسان تر است. پس واضح است که از نظر امنیت در رتبه پایین‌تری قرار دارند. در حقیقت در کیف‌پول‌های داغ، کلیدهای خصوصی در خود برنامه ذخیره و رمزگذاری می‌شوند که به صورت آنلاین نگهداری می‌شوند. استفاده از کیف پول داغ می تواند خطرناک باشد زیرا شبکه های کامپیوتری آسیب پذیر بوده و می توانند توسط هکرها یا برنامه های بدافزار برای نفوذ به سیستم مورد هدف قرار گیرند. نگهداری مقادیر زیادی از ارز دیجیتال در یک کیف پول نرم افزاری اساساً از نظر امنیتی درست نخواهد بود، اما خطرات استفاده از این ولت ها را می‌توان با رمزگذاری قوی تر  ویا با استفاده از دستگاه هایی که کلیدهای خصوصی را در یک محصور امن ذخیره می کنند کاهش داد. کیف پول های نرم افزاری نیز خود به چند دسته موبایلی، تحت وب و رومیزی تقسیم می‌شوند که هر یک مدل های مختلفی با قابلیت ها و امکانات متفاوتی به کاربران ارائه می‌دهند.

دلایل مختلفی وجود دارد که یک سرمایه‌گذار بخواهد دارایی‌های خود را در کیف پول ارز دیجیتال سرد و یا گرم قرار دهد. برای مثال کیف پول های نرم افزاری به سادگی بر روی موبایل و کامپیوتر افراد وصل شده و در هر محیطی قابل استفاده هستند اما دسترسی به کیف پول های سخت افزاری و کاغذی برای  کاربران سخت تر و در هر زمانی ممکن نخواهد بود. کیف پول های آنلاینی نیز از ولت هایی هستند که به سادگی می‌توان از آن استفاده و ارزهای دیجیتال را جا به جا نمود. در حقیقت این ولت ها با کاربری ساده و آسان نظر کاربران زیادی را به خود جلب کرده است. اما از آنجایی که اطلاعات خصوصی شما در این ولت ها به صورت آنلاین است احتمال حمله هکرها و بدافزارها در آن بیشتر است.

کیف پول نرم افزاری چیست

 •  کیف پول کاغذی

کیف پولهای کاغذی یکی دیگر از انواع کیف پول ارز دیجیتال و درست شبیه به اسکناس هایی هستند که روزانه با آنها سروکار دارید. در این نوع ولت کلیدها بر روی یک محیط فیزیکی مانند کاغذ  ایجاد و  در مکانی امن نگهداری می‌شوند.به عبارتی دیگر کیف پول کاغذی مکانی فیزیکی است که کلید خصوصی و عمومی در آن نوشته  و سپس چاپ می شود. از برخی جهات، این نوع ولت‌ها از کیف پول های نرم افزاری ایمن ‌تر هستند، زیرا هکرهای راهی برای دسترسی به این کلیدها را نخواهند داشت بنابراین از حملات فیشینگ در امان هستند، اما از سوی دیگر، درست مانند پول های کاغذی خطراتی مانند  از بین رفتن و یا گم شدن کاغذ ممکن است منجر به  از دست رفتن دارایی های افراد شود.

کیف پول نرم افزاری یا  کیف پول سخت افزاری،  کدام بهتر است؟

اکنون که دانستید کیف پول ارز دیجیتال چیست و چه انواعی دارد ممکن است این سوال برای شما پیش آید که کدام ولت برای شما مناسب خواهد بود. در حالی که هر دو روش ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال مزایا و معایبی دارند، گزینه‌ای که انتخاب می‌کنید به میزان دارایی و هدف و خود  شما  بستگی دارد. مثلا: اگر قصد دارید روزانه تجارت کنید، دسترسی از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود، بنابراین یک کیف پول نرم افزاری موبایلی می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. بنابراین می‌توانید از  ایمن ترین کیف پول های گرم استفاده نمایید با این حال، اگر در نظر دارید مقدار زیادی از دارایی‌های  رمز ارزها را ذخیره کنید و سرمایه زیادی دارید بهتر است امنیت را بیش از راحتی ارزش گذاری کنید، بنابراین  منطقی است که روی یک کیف پول سرد سرمایه‌گذاری کنید. همچنین می‌توانید از بهترین کیف پولهای سرد مانند کیف پول های لجر استفاده نمایید.

کیف پول نرم افزاری یا سخت افزاری

کیف پول های حضانتی و غیر حضانتی

علاوه بر کیف پول های ذکر شده در بالا، کیف پول ها را می توان به دو نوع حضانتی و غیر حضانتی تفکیک کرد.

 •   کیف پول های حضانتی یا امانی

اکثر کیف پول های ارز دیجیتال مبتنی بر وب معمولا کیف پول های حضانتی هستند. این کیف پول‌ها که معمولاً در صرافی‌های ارزهای دیجیتال ارائه می‌شوند، به خاطر راحتی و سهولت استفاده از آن‌ها شهرت دارند و به‌ویژه در میان تازکارها و همچنین معامله‌گران روزانه محبوب هستند.تفاوت اصلی بین کیف پول‌های حضانتی و انواع ذکر شده در بالا این است که کاربران دیگر کنترل کامل توکن‌های خود را ندارند و کلیدهای خصوصی مورد نیاز برای امضای تراکنش‌ها فقط در اختیار صرافی است.

این به آن معناست  که کاربران باید به ارائه‌دهنده خدمات اعتماد کنند تا توکن‌هایشان را به صورت ایمن ذخیره و اقدامات امنیتی قوی را برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز اجرا کند. این اقدامات شامل احراز هویت دو مرحله‌ای، تأیید ایمیل، و احراز هویت بیومتریک، مانند تشخیص چهره یا تأیید اثر انگشت است. بسیاری از صرافی ها تا زمانی که این اقدامات امنیتی به درستی توسط کاربر تنظیم نشود، به شما اجازه انجام معاملات را نمی دهند.صرافی ها و ارائه دهندگان کیف پول حضانتی معمولاً اقدامات بیشتری را برای اطمینان از ایمنی توکن های کاربران انجام می دهند. برای مثال، بخشی از دارایی ها  عمولاً به کیف پول ارز دیجیتال سرد شرکت منتقل می‌شود، جایی که می‌توانند از مهاجمان آنلاین در امان باشند.

 •  کیف پول های غیر حضانتی

از سوی دیگر، کیف پول‌های غیر حضانتی به  شما این امکان را می‌دهند که کنترل کامل وجوه خود را حفظ کنید زیرا کلید خصوصی به صورت محلی نزد کاربر ذخیره می‌شود. هنگام راه‌اندازی یک کیف پول غیر حضانتی ، از شما خواسته می‌شود فهرستی از ۱۲ کلمه تولید شده به‌طور تصادفی را یادداشت کرده و  آن را ذخیره و نگهداری نمایید، که به‌عنوان عبارت «بازیابی»، «seed» یا «مانمونیک» شناخته می‌شود. این عبارت به عنوان یک پشتیبان یا مکانیزم بازیابی در صورت از دست دادن، و یا گم شدن دستگاه و جهت بازیابی کیف پول استفاده می‌شود.

هر کسی که عبارت seed را داشته باشد می‌تواند کنترل کامل وجوهی را که در کیف پول شما نگهداری می‌شود به دست آورد. در سناریویی که عبارت seed گم شود، دسترسی به وجوه خود را از دست خواهید داد. بنابراین ضروری است که این عبارات را در مکانی امن نگه دارید برای امنیت بیشتر از آن  کپی دیجیتالی نگیرید! آن را در مکان  عمومی چاپ نکنید یا با تلفن خود از آن عکس نگیرید.

کیف پول های حضانتی و  کیف پول های غیر حضانتی،  کدام بهتر است؟

انواع کیف پول ارز دیجیتال حضانتی و غیر حضانتی  نیز هر کدام دارای مزایا و معایب مختلفی هستند که آنها را برای انواع مختلف کاربران مناسب می کند. اگر مستعد از دست دادن گذرواژه‌ها و دستگاه‌ها هستید، استفاده از کیف پول حضانتی  منطقی‌تر است، زیرا صرافی احتمالاً اقدامات امنیتی و گزینه‌های پشتیبان بهتری خواهد داشت. به همین دلیل است که یک گزینه محبوب برای مبتدیانی است که تجربه اندکی یا هیچ تجربه ای در تجارت کریپتو ندارند. علاوه بر این، کارمزد تراکنش با کیف پول نگهبانی ارزان‌تر یا حتی رایگان است.

با این حال، اگر ترجیح می دهید کنترل کامل بر وجوه خود را حفظ کنید، ممکن است بخواهید یک کیف پول غیر حضانتی مانند مدل های سخت افزاری و یا گرم را در نظر بگیرید. در نهایت، همه چیز به انتخاب شما بستگی دارد.

کیف پول اندروید کوین بیس

کیف پول NFT

کیف پول NFT مکانی امن است که توکن های غیر قابل تعویض (NFT) را ذخیره می کند. هنگام انتخاب کیف پول NFT، دو انتخاب اصلی دارید: کیف پول دیجیتال سخت افزاری یا کیف پول مبتنی بر نرم افزار. کیف پول NFT مناسب برای شما به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله سطح تجربه، نیازهای امنیتی شما، و انواع توکن هایی که قصد دارید ذخیره کنید. در اینجا مواردی که باید هنگام انتخاب کیف پول NFT در نظر بگیرید را بیان خواهیم کرد. برای مشاهده بهترین کیف پول های nft  مقالات پیشین ما را مطالعه فرمایید.

 • سازگاری با بازارهای  NFT  

شما به کیف پولی نیاز دارید که بتواند با بازارهای NFT که می خواهید از آنها خرید کنید ادغام شود.

 •   امنیت قوی

مانند احراز هویت دو مرحله ای

 •  رابط کاربر پسند

 یک کیف پول NFT خوب باید کاربرپسند باشد و راه اندازی آن آسان باشد

 • قابل دسترسی در چندین دستگاه

 اکثر کیف پول های NFT یا به عنوان برنامه های افزودنی وب یا به عنوان برنامه های موبایل یا دسکتاپ در دسترس هستند. برای راحتی بیشتر، به دنبال کیف پولی بگردید که در چندین دستگاه در دسترس باشد و بتواند تراکنش ها را در هر زمان همگام کند.

 •  سازگاری با زنجیره‌ای متقابل

 اکثر کیف‌پول‌های ارز دیجیتال از توکن‌های مبتنی بر اتریوم پشتیبانی می‌کنند، با این حال، اگر می‌خواهید توکن‌ها را در شبکه‌های دیگر بخرید و بفروشید، به کیف پولی سازگار با زنجیره‌های متقابل نیاز خواهید داشت. کیف پول های سخت افزاری محبوب شامل دستگاه های Ledger و Trezor هستند. با این حال، از آنجایی که NFT ها به صورت بومی توسط هیچ یک از این کیف پول ها پشتیبانی نمی شوند، باید کیف پول سخت افزاری خود را به یک کیف پول داغ متصل کنید که قادر به ذخیره و مدیریت NFT است.

بهترین کیف پول nft

از کدام کیف پول ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

وقتی صحبت از کیف پول های کریپتو می شود، در حقیقت هیچ راه حلی برای انتخاب برتر آن ها وجود ندارد.  هر نوع کیف پول ارز دیجیتال دارای نقاط قوت، اهداف و مبادلات متفاوتی است. بنابراین واقعاً به شما بستگی دارد که بسنجید چه چیزی برای شما و نیازهای خاص شما بهترین است.برای کسانی که قدرت ریسک بالایی دارند و می‌خواهند به سادگی و پرداخت‌های آنلاین منظم و سریع انجام دهند، یک کیف پول داغ مناسب است. اما اگر سرمایه زیادی دارید و یا  قصد دارید ارزهای دیجیتال  خود را دراز مدت نگه دارید، پ یک دستگاه آفلاین و کیف پول سرد  ایمن برای شما بهترین  است.  اگر به بازار NFT علاقه دارید، باید به دنبال کیف پولی باشید که با بازارهای NFT مانند OpenSea، Solanartو … سازگار باشد. در ذیل مهمترین موارد را در انتخاب یک کیف پول برای شما بیان خواهیم کرد.

 • کیف پول نرم افزاری یا  سخت افزاری
 • خرید از شرکت و برندی معتبر مانند ledger
 • ویژگی های امنیتی
 •  کاربر پسند بودن
 •  هزینه
 •  ارزهای پشتیبانی کننده
 •  سازگاری با پلتفرم
 • پشتیبانی کیف پول
 • شهرت و ماندگاری کیف پول در بازار

از آنجایی که ذخیره مقادیر زیادی ارز دیجیتال در یک کیف پول کاملاً مخاطره آمیز است، ترکیب کیف پول سرد و گرم معمولاً ایده آل است و می تواند به شما در ایجاد تعادل مناسب بین راحتی و امنیت کمک کند. شما می‌توانید برای خرید کیف ارز دیجیتال سخت افزاری  با قیمت مناسب و ضمانت اصالت کالا به فروشگاه آنلاین علی سیتی مراجعه نمایید. از مزایای خرید از این فروشگاه قیمت مناسب و ضمانت اصالت کالا و همچنین پشتیبانی رایگان است. هم اکنون با خیالی آسوده و تنها با چند کلیک ساده سفارش خود را ثبت کرده محصولات را درب منزل تحویل بگیرید.

مرتبط ترین مطالب در مورد "کیف پول ارز دیجیتال چیست"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

				
					helloalicity
				
			
				
					alicitycard
				
			
کتابچه رمز ارزهای دیجیتال
آموزش ارز دیجیتال ، بلاکچین، ترید کردن و...
پیشنهادی

به نام خدای رنگین کمان

درود به مردم شریف ایران همانطور که تو این 3 ماه در کنار شما بودیم و همزمان با تعطیلی شما ما هم تعطیل بودیم.

تصمیم گرفتیم تماما سود بدست آمده خرید از سایت های خارجی مون و نیمی از سود باقی محصولات رو به کولبرانی که تو این سال ها آسیب دیدن و یا تو این 3 ماه هیچ فعالیتی نداشتن تقدیم کنیم. امیدواریم که بتونیم کمک شایانی بکنیم.

پیغام شما با موفقیت برای مدیریت علی سیتی ارسال شده است.
به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.