بعد از هر خرید 50 هزار تومان بازگشت وجه خواهید داشت، راستی کد تخفیف داری؟

تفاوت کیف پول گرم و سرد در ارزهای دیجیتال چیست؟

علی سیتی / تفاوت کیف پول گرم و سرد در ارزهای دیجیتال چیست؟

تالیف

elham adriyani

زمان انتشار

9 اسفند 1400

نظرات

بدون نظر

آنچه که در این مطلب می خوانید:

مسلماً ساده‌ترین و راحت‌ترین راه برای ذخیره و نگهداری رمزارزهایی که خریداری می کنیم، در همان صرافی است که آنها را خریداری کرده‌ایم. اما برای کسانی که به صورت حرفه‌ای به خرید و ذخیره رمزارزهای مختلف می پردازند، نگهداری کوین‌ها و توکن‌هایشان در صرافی، ایمن نخواهد بود و باید به گزینه‌های امن‌تری روی بیاورند، که در واقع کیف پول‌های ارز دیجیتال هستند. این کیف پول‌ها محافظت بیشتری را ارائه می کنند و با اینکه ممکن است استفاده از آنها کمی پیچیده باشد، اما برای بیشتر سرمایه گذاران حوزه رمزارزها بسیار حائز اهمیت هستند. اگرچه برنامه‌ها و سخت‌افزارهای متنوع و زیادی به عنوان کیف پول ارز دیجیتال وجود دارد، اما آنها در دو نوع اصلی کیف پول‌های گرم و کیف پول‌های سرد تقسیم بندی می شوند. بیشترین تفاوت کیف پول سرد و گرم در سطح امنیتی، شیوه‌ی دسترسی، و ویژگی‌های دیگر خلاصه می شود.

بنابراین اگر دارای مقداری رمزارز هستید و می خواهید به جای نگهداری آنها در صرافی، خودتان آنها را ذخیره کنید، باید بین کیف پول گرم، کیف پول سرد، یا ترکیبی از هر دو، یکی را انتخاب کنید. اما سوال اصلی اینجاست که تفاوت این دو نوع در چیست؟ در ادامه این مقاله، به معرفی هر کدام و مقایسه آنها خواهیم پرداخت و همچنین به این نکته می پردازیم که هر کدام مناسب چه نوع کاربرانی هستند.

تفاوت کیف پول گرم و سرد

معرفی کیف پول‌های گرم

کیف پول‌های گرم که برخی اوقات از آنها به عنوان کیف پول نرم افزاری نیز یاد می شود، یک نوع از ذخیره سازی دیجیتال رمزارزها می باشند که به اینترنت متصل هستند و می توانید به آنها در کامپیوتر یا تلفن همراه خود نیز دسترسی داشته باشید.

در واقع، این نوع کیف ‌پول‌ برای کمک به شما در ذخیره‌سازی و دسترسی آسان به رمزارزهایتان طراحی شده. از این رو اگر به خریداری یا استخراج رمزارزها می پردازید می توانید آنها را به راحتی به این فضای ذخیره سازی آنلاین انتقال دهید، زیرا امن‌تر از نگهداری ارزها در حساب صرافی است. از طرفی، اگر می خواهید در ازای خرید چیزی، رمزارز پرداخت کنید، در مقایسه کیف پول گرم و سرد، استفاده از این نوع نسبتاً ساده‌تر است. همچنین باید اشاره کنیم که بسیاری از کیف‌پول‌های گرم رایگان هستند و برخی از صرافی‌ها یک نسخه رایگان از آنها به شما ارائه می دهند.

در کیف پول‌های گرم، کلیدهای خصوصی و عمومی هر دو در اینترنت یا دستگاه متصل به اینترنت (مانند کامپیوتر یا تلفن هوشمند شما) ذخیره می شوند. این بدان معناست که کلیدها در برابر هکرها آسیب پذیر هستند، و اگر مراقب محافظت از اطلاعات خود نباشید، ممکن است اطلاعات مورد سرقت قرار گیرد.

کیف پول گرم

معرفی کیف پول‌های سرد

برخلاف کیف پول‌های گرم که به اینترنت متصل هستند و یا حتی می توانند به صورت آنلاین در دسترس باشند، کیف پول‌های سرد آفلاین می باشند. این نوع کیف ‌پول‌‎‌ها معمولاً سخت‌افزاری خاص شبیه به فلش مموری هستند که برای ذخیره ارزهای دیجیتال طراحی شده‌اند.

در آنها، همانند یک کیف پول گرم، کلیدهای عمومی(مانند آدرس رمزنگاری شده برای کیف پول سرد)، و کلیدهای خصوصی وجود دارد، که صاحب کیف برای دسترسی به دارایی‌های خود از آنها استفاده می کند. با این حال، کلیدهای خصوصی برای یک کیف پول سرد، مانند یک کیف پول گرم در فضای اینترنت ذخیره نمی شوند.

هنگام انجام مبادله با رمزارزها، فرآیند امضا با استفاده از کلیدها انجام می شود. تفاوت کیف پول سرد و گرم در اینجا این است که در نوع گرم، این فرآیند کاملاً آنلاین انجام می شود. اما یک کیف پول سرد اجازه می دهد تا این تراکنش ها به صورت آفلاین انجام شوند. در واقع، تراکنش به صورت آنلاین شروع می شود، اما سپس به صورت آفلاین به فضای سرد منتقل می شود، جایی که می توان آن را به صورت دیجیتال امضا کرد. پس از امضای آن در یک محیط آفلاین، اطلاعات تکمیل شده را می توان به شبکه آنلاین بازگرداند. نکته اصلی این است که کلید خصوصی که برای امضای تراکنش استفاده می شود به هیچ فضای آنلاینی نمی رسد.

کیف پول سرد

تفاوت‌های کیف پول سرد و گرم

اساسی ترین تفاوت در مقایسه کیف پول گرم و سرد در این مساله است که کیف پول‌های سرد به اینترنت متصل نیستند. از سوی دیگر، کیف‌پول‌های گرم در کنار دسترسی بهتر، امکاناتی برای اتصال از پلتفرم معاملاتی که استفاده می ‌کنید، را فراهم می‌ کنند. در نتیجه، یک کیف پول گرم می تواند سهولت استفاده از ارز در تراکنش‌های سراسر اینترنت را تضمین کند. علاوه بر این، کیف پول‌های گرم مختلف زیادی به صورت رایگان در دسترس هستند، ولی در عین حال در مقابل هکرها آسیب‌پذیر می باشند.

از سوی دیگر، کیف پول سرد فضای ذخیره‌سازی را فراهم می ‌کند که همیشه آنلاین نیست. به عنوان مثال، کیف پول‌های کاغذی و حتی یک کامپیوتر آفلاین می توانند به عنوان کیف پول سرد عمل کنند. با این حال، سرمایه‌گذاران کریپتو، سخت ‌افزاری را انتخاب می ‌کنند که به طور خاص برای ذخیره ارزهای دیجیتال طراحی شده است، مانند انواع  کیف پول سخت‌ افزاری ارز دیجیتال. مزیت اصلی شناسایی شده در کیف پول های سرد، سطح امنیت بالا، با راه‌های بسیار محدود برای دسترسی است. بدین معنا که حتی زمانی که به اینترنت متصل باشد، فقط دستگاه می تواند تراکنش را تأیید یا امضا کند. در نتیجه امنیت دارایی‌های کاربران را تضمین می کند.

از اصلی‌ترین نکات منفی در مورد کیف‌های سرد، دشوار بودن استفاده و انجام معاملات است. کاربران می بایست برای انجام هر تراکنش، یک کلید ایجاد کنند که این فرآیند می تواند تکراری و خسته کننده باشد. همچنین در تفاوت کیف پول سرد و گرم بحث قیمت نیز باید مورد توجه قرار گیرد. در حالی که کیف پول های گرم معمولا رایگان هستند، کیف پول های سرد یا سخت افزاری معمولاً بین 50 تا 200 دلار قیمت دارند، که می تواند رقم قابل توجهی باشد.

تفاوت کیف پول گرم و سرد

کیف پول گرم مناسب چه کسانیست؟

کیف‌پول‌های گرم بیشتر مناسب کسانی هستند که اغلب به صورت آنلاین در معاملات رمزارزها شرکت می‌ کنند. اگر شما در حوزه‌ی رمزارزها بسیار فعال هستید، داشتن یک کیف پول گرم انجام تراکنش‌ها را برای شما آسان‌تر می کند. بسیاری از صرافی‌های کریپتو حسابی برای ذخیره رمزارزها در اختیار شما قرار می دهند، که در اصل همان کیف پول گرم می باشد. بنابراین علاوه بر خرید و فروش ارز در صرافی، یک آدرس ارز دیجیتال نیز برای شما در نظر گرفته می شود تا افراد بتوانند از آن آدرس برای ارسال ارز به شما استفاده کنند.

از این رو با توجه به تفاوت کیف پول سرد و گرم در سهولت انجام تراکنش‌ها، اگر قصد دارید تا معاملات زیادی با افراد یا صرافی‌ها انجام دهید، بهتر است کیف پول گرم را انتخاب کنید. با این حال، توجه داشته باشید که ذخیره مقدار زیادی از دارایی‌های دیجیتال در کیف گرم، آن را تبدیل به هدفی برای سارقین و هکرها خواهد کرد. در نتیجه راه حل مناسب این است که تنها بخشی از دارایی‌های خود را در آن نگهداری کنید و بخش عمده‌ی رمزارزهای خود را در یک کیف پول سرد ذخیره کنید.

کیف پول ارز دیجیتال گرم

کیف پول سرد مناسب چه کسانیست؟

کیف پول های سرد برای کسانی که می خواهند مقدار زیادی از دارایی‌های کریپتوکارنسی خود را در یک محیط امن‌تر ذخیره کنند ایده آل است. به عنوان مثال، اگر هم یک کیف پول گرم داشته باشیم و هم کیف پول سرد، می توانیم مقداری از کوین‌های خود را در کیف گرم نگه داریم تا از آنها به راحتی استفاده کنیم و در کنار آن بخش عمده‌ی دارایی‌های خود را به کیف سرد منتقل کنیم تا از هرگونه هک و سرقت در امان باشند.

برخی از صرافی‌ها مانند بایننس، که کیف پول‌های گرم ارائه می‌کنند، ظرفیت ذخیره‌سازی را محدود می‌کنند تا شما را تشویق کنند تا بخشی از دارایی‌های خود را به کیف سرد منتقل کنید تا امنیت آنها افزایش یابد. فقط توجه داشته باشید که بزرگترین تفاوت کیف پول سرد و گرم در سخت افزاری و نرم افزاری بودن آنهاست. بنابراین اگر کیف پول سرد خود را گم کنید و به عبارات بازیابی خود دسترسی نداشته باشید، ممکن است ارزهای خود را برای همیشه از دست بدهید.

کیف پول سرد

به یاد داشته باشید که وبسایت علی سیتی امکان سفارش و خرید انواع کیف پول‌های سرد را برای شما فراهم کرده تا کاربران ایرانی با بهترین قیمت و با اطمینان خاطر از اصالت کالایی که دریافت می کنند، به بهترین کیف پول‌های سرد موجود در بازار جهانی، دسترسی داشته باشند.

مرتبط ترین مطالب در مورد "تفاوت کیف پول گرم و سرد در ارزهای دیجیتال چیست؟"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

				
					helloalicity
				
			
				
					alicitycard
				
			
کتابچه رمز ارزهای دیجیتال
آموزش ارز دیجیتال ، بلاکچین، ترید کردن و...
پیشنهادی

به نام خدای رنگین کمان

درود به مردم شریف ایران همانطور که تو این 3 ماه در کنار شما بودیم و همزمان با تعطیلی شما ما هم تعطیل بودیم.

تصمیم گرفتیم تماما سود بدست آمده خرید از سایت های خارجی مون و نیمی از سود باقی محصولات رو به کولبرانی که تو این سال ها آسیب دیدن و یا تو این 3 ماه هیچ فعالیتی نداشتن تقدیم کنیم. امیدواریم که بتونیم کمک شایانی بکنیم.

پیغام شما با موفقیت برای مدیریت علی سیتی ارسال شده است.
به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.