عیدتون مبارک

روز
ساعت
دقیقه

زمان باقی مانده

آموزش راه اندازی کیف پول لجر نانو اس

علی سیتی / آموزش راه اندازی کیف پول لجر نانو اس

تالیف

elham adriyani

زمان انتشار

1 اردیبهشت 1400

نظرات

1 نظرات

آنچه که در این مطلب می خوانید:

 کیف پول Ledger Nano S

Ledge Nano S هم مانند دیگر کیف‌های ارز دیجیتال که قبلا معرفی کردیم یکی از بهترین و محبوب‌ترین کیف‌ها در سراسر دنیا محسوب می شود. به دلیل امنیت بالایی که دارد می‌توان با آسودگی خاطر از آن استفاده نمود و ارز دیجیتال خود را بدون دغدغه در آن نگهداری کرد. همچنین این کیف پول از هفتصد نوع ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند که این مقدار، خیلی بیشتر از کیف‌های دیجیتال دیگر است. در ضمن آپدیت‌هایی که برای این کیف انجام می‌شود، ارزهای بیشتری برای پشتیبانی در آن لحاظ می‌شود. اگر شما نیز تمایل به خرید لجرنانو اس دارید بهتر است که با شیوه‌ی نصب آن آشنا شوید. پس در ادامه با راه اندازی کیف پول لجر نانو اس با ما همراه باشید.

راه اندازی اولیه کیف پول لجر نانو اس

بعد از خرید این کیف ابتدا باید اطمینان حاصل نمایید که آکبند بوده و قبلا توسط فرد دیگری باز یا استفاده نشده است. اگر به هر دلیلی احساس کردید که جعبه‌ی محصول مخدوش شده است، سریعا آن را به فروشنده پس داده و علت خود را برای ایشان شرح دهید.

محتویات کیف پول لجر نانو اس عبارت است: خود دستگاه کیف پول، کابل USB، دفترچه راهنما، برگه‌ی کد ریکاوری و اکسسوری.

راه اندازی کیف پول لجر نانو اس

حال قدم به قدم با هم پیش می‌رویم و ظرف مدت ۳۰ دقیقه، کیف پول ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی و نصب می‌نماییم:

برای راه اندازی لجر نانو اس دستگاه کیف پول خود را از جعبه خارج نموده و USB با سری کوچک را به آن نصب نمایید. سپس سری بزرگتر کابل USB را به کامپیوتر یا لپ تاپ خود وصل کرده تا روی صفحه نمایش یک پیام خوش‌آمدگویی پدیدار شود.

نصب لجر نانو اس

حال باید دو دکمه‌ی بالایی دستگاه را به‌طور همزمان با هم فشار دهید تا دستگاه کانفیگ شود. در تصویر زیر دو دکمه که Button نشان داده شده، منظور ما است.

کانفیگ ledger nano s

حال روی صفحه نمایش کیف عبارت Choose PIN code ظاهر می‌شود که به این معنی است که باید یک پین کد جدید برای آن بسازید. این کد برای باز کردن قفل کیف پول استفاده خواهد شد. پس دوباره همان دو دکمه را با هم فشار می‌دهید. برای انتخاب پین کد مورد نظرتان باید دکمه‌ی سمت راست یا چپ را فشار دهید تا رقم اول دلخواهتان انتخاب شود. سپس برای اینکه این رقم را تأیید کنید باید دو دکمه‌ی روی دستگاه را همزمان فشار دهید. این کار را ۸ مرتبه انجام دهید تا تا پین کد هشت رقمی شما ایجاد شود. در انتها از شما خواسته می‌شود که کدی را که ساخته‌اید مجددا وارد نمایید تا مراحل تأیید به پایان برسد.

پس از انجام این مراحل از راه اندازی کیف پول لجر نانو اس ، نوبت به عبارت بازیابی یا ریکاوری می‌رسد. همانند کیف پول‌های ارز دیجیتال که در مقالات گذشته آموزش نصبشان را گذاشتیم، اینجا نیز عبارت بازیابی به صورت کلمه به کلمه برای شما ظاهر خواهد گشت. اما باید حواستان باشد که فقط و فقط یکبار به شما نمایش داده خواهد شد پس نیازمند دقت بالای شما است.

برای این منظور، Recovery Sheet یا همان برگه‌ی بازیابی که درون جعبه قرار دارد را نیاز خواهید داشت. ابتدا دو دکمه‌ی روی دستگاه را  همزمان فشار دهید تا اولین کلمه‌ی بازیابی برای شما نمایش داده شود. آن کلمه را با دقت هرچه تمام‌تر روی کاغذ و جلوی عدد ۱ بنویسید. سپس با فشردن دکمه‌ی سمت راست، کلمه‌ی دوم برای شما ظاهر می‌گردد که باید در برگه‌ی خود و جلوی عدد ۲ آن را بنگارید. این مراحل را ادامه دهید تا بیست و چهارمین کلمه‌ی ریکاوری یا بازیابی برای شما به نمایش درآید. هنگامی که آخرین و ۲۴ امین کلمه هم به شما نشان داده شد، این مرحله رو به اتمام است و فقط شما باید مجددا دو دکمه‌ی روی لجر نانو اس را با هم فشار دهید تا کلمات بازیابی تأیید شود. فراموش نکنید که کلمات بازیابی شما بسیار مهم و خصوصی می‌باشند و به هیچ عنوان نباید حتی با نزدیک‌ترین افراد شما به اشتراک گذاشته شوند. پس در نگهداری آن به‌شدت کوشیده و آن را حفظ نمایید.

برگه بازیابی لجر نانو اس

آموزش گام به گام نصب کیف پول لجر نانو اس

پس از انجام این مراحل راه اندازی لجرنانو اس که در بالا ذکر شد، بلافاصله روی دستگاه کیف پول شما عبارت your device is now ready نمایش داده خواهد شد. پس حالا باید به سراغ نصب برنامه برای استفاده از این محصول بروید. ابتدا به سایت  لجر رفته و نرم افزار لجر لایو را از این لینک روی لپ تاپ یا کامپیوتر خود نصب نمایید:

پس از نصب، برنامه را باز کرده و Initialize a new Ledger device را انتخاب نمایید.

آموزش گام به گام لجر نانو اس

در مرحله‌ی بعدی لجر نانو اس را انتخاب نموده و روی Continue کلیک نمایید.

ادامه راه اندازی لجرنانو اس

در این مرحله از راه اندازی کیف پول لجرنانو اس باید درستی و صحت پین کد و کلمات بازیابی که در مراحل قبلی آن‌ها را ساخته‌اید، تأیید شود. پس مانند تصویر زیر به قسمت Security Checklist رفته و قانونی بودن کیف پول خود را تأیید نمایید.

صحت پین کد ledger nano s

پس از انتخاب یک رمز عبور برای لجر لایو، پیغامی مانند تصویر زیر به شما نشان داده می‌شود که به معنی این است که دستگاه شما اکنون آماده است. حالا می‌توانید برنامه‌های موردنیاز دستگاه کیف پول خود را نصب نمایید.

راه اندازی اولیه لجرنانو اس

برای اینکه بتوانید از Ledger Live Manager استفاده نمایید، پس از باز کردن لجر لایو، روی Open Manager کلیک نمایید.

open manager

سپس صفحه‌ی جدیدی پیش رویتان باز می‌شود که برای هر ارز دیجیتال، یک برنامه‌ی منحصربه‌فرد دارد. با جست و جوی ارز موردنظر خود، برنامه‌ی مربوطه‌ی آن را نصب نمایید.

انتخاب ارز

پس از اتمام نصب هرکدام از برنامه‌ها، آیکن آن روی دستگاه کیف پول لجر نانو اس شما نیز قابل رؤیت می‌باشد.

به‌طور مثال اگر می‌خواهید کیف پول بیت کوین را باز نمایید، باید در قسمت All my files عبارت تحت عنوان Ledger Wallet Bitcoin را جست‌وجو کنید و از این طریق برنامه را باز نمایید. سپس مانند تصویر زیر از شما پرسیده می‌شود که آیا تمایل دارید بیت کوین را انتخاب کنید یا بیت کوین کش را؟

کیف پول بیت کوین لجر

اگر روی گزینه‌ی BITCOIN کلیک کنید از شما نوع آدرسی را که قرار است استفاده کنید می‌پرسد. چنانچه آدرس را نمی‌دانید یا در دانستن آن شک دارید، بهتر است که مانند تصویر زیر، روی گزینه‌ی Segwit کلیک نمایید.

انتخاب آدرس

حال کیف پول شما که فقط مختص به ارز دیجیتال بیتکوین است نصب شده و آماده‌ی استفاده است.

نحوه ارسال ارز دیجیتال با کیف پول لجر نانو اس

در این مرحله از آموزش لجر نانو اس نحوه  ارسال ارز دیجیتال را بیان می کنیم. همانند تصویر زیر روی گزینه‌ی Send کلیک نمایید.

ارسال ارز با ledger nano s

مقدار بیتکوینی که تمایل دارید منتقل نمایید در سطر Amount و آدرس گیرنده را در سطر دوم مطابق تصویر پایین وارد نموده و در آخر دکمه‌ی Send را بفشارید.

ارسال بیت کوین

چنانچه تمایل دارید تا کارمزد تراکنش را کم نمایید می‌توانید این کار را با انتخاب Low در سطر transaction fees انجام دهید. فقط در نظر داشته باشید که با انجام این کار ارز دیجتال شما نیز دیرتر به مقصد خواهد رسید.

کاهش کارمزد ledger nano s

مرتبط ترین مطالب در مورد "آموزش راه اندازی کیف پول لجر نانو اس"

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدوده قیمت
76,000تومان12,070,000تومان

وضعیت کالا

دسته بندی محصولات

بلوتوث

رنگ

ظرفیت

				
					helloalicity
				
			
				
					alicitycard
				
			
کتابچه رمز ارزهای دیجیتال
آموزش ارز دیجیتال ، بلاکچین، ترید کردن و...
پیشنهادی

به نام خدای رنگین کمان

درود به مردم شریف ایران همانطور که تو این 3 ماه در کنار شما بودیم و همزمان با تعطیلی شما ما هم تعطیل بودیم.

تصمیم گرفتیم تماما سود بدست آمده خرید از سایت های خارجی مون و نیمی از سود باقی محصولات رو به کولبرانی که تو این سال ها آسیب دیدن و یا تو این 3 ماه هیچ فعالیتی نداشتن تقدیم کنیم. امیدواریم که بتونیم کمک شایانی بکنیم.

پیغام شما با موفقیت برای مدیریت علی سیتی ارسال شده است.
به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.