کوله پشتی

در حقیقت کوله پشتی یک کیف دوبنده است که همگی از دوران مدرسه و گاهی تاکنون از آن استفاده کرده ایم. انواع مختلف آن در کوهنوردی، مسافرت، دوران دانشگاه و حتی برای انجام کارهای روزمره با همراه بوده است. اما انتخاب یک کوله پشتی  متناسب با نیاز شما بسیار مهم است زیرا شما ساعات زیادی را در طول روز با آن پشت سر می گذارید برای انتخاب یک کوله پشتی مناسب با ما همراه شوید.

کوله پشتی
خرید انواع کیف

 انواع کوله پشتی

کوله پشتی مسافرتی

کوله پشتی مسافرتی باید جادار و سبک باشد تا بتوان وسایل مورد نیاز سفر را در آن جا داد.اولین نکته در انتخاب این کیف اندازه  و وزن آن است. باید دقت داشت  در این مدل کوله پشتی راحتی  و سبکی کیف بسیار مهم است زیرا همراه و همسفر شما خواهد بود.

کوله پشتی کوهنوردی

این نوع کوله پشتی که کوهنوردان از آن استفاه می کنند باید از جنس با کیفیت و ضد آب انتخاب شود که در شرایط جوی متفاوت  و بارندگی ها مقاوم باشد و همچنین در شرایط آب و هوای شرجی تعرق نکرده و جریان هوا را از پشت کمر شما انتقال دهد. سبک بودن و در عین حال جادار بودن از ویژگی های مهم کوله پشتی کوهنوردی است.

کوله پشتی کوه نوردی
کیف مناسب کوهنوردی
کوله پشتی مدرسه

با توجه به اینکه رفتن به مدرسه و حمل  کتاب و لوازم  تحریر بیشتر از طریق کوله پشتی انجام می شود  بیشترین  استفاده در بین مردم از انواع کیف ها انتخاب و خرید کوله پشتی مدرسه خواهد بود. بهتر از کیف های 2 بنده با بندی پهن برای حمل این وسایل استفاده کنید تا فشار کمتری بر بدن وارد نماید.

کوله پشتی فانتزی

این نوع کوله پشتی ها معمولا  بسیار زیبا و دوست داشتنی هستند  و در بین کودکان با اشکال عروسکی و یا کارتنی و د ر بین نوجوانان و جوانان با طرح های خاص و شیک طراحی شده اند. انتخاب این نوع کیف بیشتر بر اساس زیبایی است اما در خرید آن به سبک بودن، راحتی و وزن آن توجه نمایید.

کوله پشتی مدرسه
کوله پشتی های مدرسه و فانتزی
کوله پشتی لپ تاپ

یکی دیگر از پرطرفدارترین کوله پشتی ها، انتخاب و خرید کوله پشتی لپ تاپ است. با توجه به اینکه لپ تاپ ها اندازه های متفاوتی دارند انتخاب  کیف لپ تاپ متناسب با سایز لپ تاپ در اولویت قرا می گیرد.  ویژگی  مهم دیگر  در انتخاب این کیف بدنه خوب برای حفاظت از لپ تاپ و داشتن ضربه گیر و  جایگاه های موس، شارژر و سایر لوازم جانبی است.

نکات مهم قبل از خرید کوله پشتی

شاید انتخاب و خرید کوله پشتی  با توجه به تنوع داشتن آن برای اولین بار مشکل به  نظر بیاید اما نگران نباشید با توجه به نکات زیر می توانید کیف مناسب خود را پیدا کنید.

  • هدفتان را از خرید کوله پشتی مشخص کنید. 
  • رنج قیمت برای خرید را مشخص کنید
  • انتخاب اندازه مناسب با فعالیت شما
  • توجه به وزن برای حمل آسانتر
  • انتخاب جنس  برای حفاظت از وسایل درونی کیف
  • داشتن جیب های مناسب برای دسترسی آسان به وسایل