تون کوین، معرفی ارز دیجیتال تلگرام Toncoin

علی سیتی / تون کوین، معرفی ارز دیجیتال تلگرام Toncoin

تالیف

elham adriyani

زمان انتشار

13 تیر 1403

دسته بندی

نظرات

بدون نظر

آنچه که در این مطلب می خوانید:

شبکه باز تون کوین یک پلتفرم بلاک چین است که در ابتدا توسط تیم برنامه پیام رسان محبوب تلگرام به سرپرستی برادران دوروف توسعه یافت و با هدف ادغام عملکرد ارز دیجیتال و بلاک چین در اکوسیستم تلگرام ایجاد شد. این شبکه به دلیل سرعت بالای تراکنش ها و پردازش و امنیت آن توانسته است به سرعت مورد استقبال کاربران قرار گیرد.

تون کوین چیست؟

همانطور که بیان کردیم تون کوین یک شبکه بلاک چین است که در ابتدا در سال 2018 توسط تلگرام، اپلیکیشن پیام رسان محبوب ایجاد شد. در آن زمان، تلگرام ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه خصوصی برای ساخت بلاک چین جدید خود که قرار بود رقیبی برای اتریوم باشد، جمع آوری کرد. «ton» در Toncoin مخفف The Open Network است.

با این حال، قبل از راه اندازی رسمی Toncoin، تلگرام این پروژه را رها کرد. دلیل آن این است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از تلگرام به دلیل Toncoin شکایت کرد و ادعا کرد که دلار TON یک اوراق بهادار است.پس از اینکه تلگرام Toncoin را کنار گذاشت، توسعه دهندگان غیروابسته به تلگرام این پروژه را انتخاب کردند. نیوتن که اکنون Toncoin نام دارد، نام دامنه ton.org و مخزن کد Toncoin را در سال 2021 در اختیار گرفت. در همان سال، Toncoin زنجیره بلوکی Toncoin و توکن $TON را راه اندازی کرد.

این توکن نیز مانند همستر کامبت و نات کوین در گروه بازی های تلگرامی شهرت دارد. اگرچه تون کوین مستقل از تلگرام است، پاول دوروف، بنیانگذار و مدیر عامل تلگرام، در سال 2021 در تلگرام درباره این پروژه پستی منتشر کرد. او از Toncoin حمایت کرد و در عین حال اظهار داشت که تلگرام هیچ پیوندی، مالی یا تکنولوژیکی، به $TON ندارد.

تون کوین چیست

کاربرد Toncoin

توکن $TON چندین نقش مهم در بلاک چین Toncoin ایفا می کند.

  • پرداخت هزینه های تراکنش

تون کوین تنها توکنی است که برای پرداخت بیشتر تراکنش‌ها در بلاک چین و بین بلاک چین‌ها پذیرفته می‌شود. هر کسی که از شبکه Toncoin استفاده می کند باید برای پردازش تراکنش ها دلار TON بپردازد، درست مانند کاربرانی که در بلاک چین اتریوم هستند باید هزینه گاز ETH دلار را بپردازند.

$TON همچنین برای ذخیره سازی داده ها در بلاک چین Toncoin و برای نام های دامنه مبتنی بر بلاک چین مورد نیاز است. Toncoin در حال توسعه یک پروکسی است و انتظار می رود که $TON نیز برای پرداخت هزینه دسترسی به پروکسی استفاده شود.

  • حاکمیت Toncoin

ارز TON همچنین به عنوان یک توکن حاکمیتی برای بلاک چین Toncoin استفاده می شود. همه کسانی که $TON دارند می توانند در رای گیری در مورد پیشنهادات برای آینده شبکه شرکت کنند.

اولین رای گیری Toncoin در فوریه 2023 انجام شد، زمانی که کاربران رای به مسدود کردن $TON موجود در کیف پول های ماینینگ غیرفعال دادند. نتیجه رای گیری این است که نزدیک به 20 درصد از عرضه Toncoin به مدت 4 سال قفل شده است.

  • سرمایه گذاری 

سرمایه گذاران در Toncoin همچنین می توانند توکن های $TON خود را برای اعتبارسنجی تراکنش های شبکه به اشتراک بگذارند. بلاک چین از مکانیزم تایید اثبات سهام مشابه اتریوم و سایر شبکه های اصلی استفاده می کند.

Staking برای تون کوین در حال حاضر مستقیماً در شبکه یا از طریق چندین صرافی بزرگ ارز دیجیتال از جمله بایننس در دسترس است. سرمایه‌گذارانی که دلار TON را به اشتراک می‌گذارند، توکن‌های اضافی به عنوان پاداش به دست می‌آورند.

چرا قیمت Toncoin در حال افزایش است؟

قیمت Toncoin در 12 ماه گذشته نزدیک به 80 درصد و تنها در هفته گذشته 30 درصد افزایش یافته است. عامل اصلی افزایش دلار TON این است که تلگرام، که در ابتدا Toncoin را ایجاد کرد، اکنون کیف پول تون کوین را در برنامه پیام رسانی محبوب خود ادغام کرده است.

تلگرام بیش از ۷۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد، بنابراین دسترسی بالقوه Toncoin از طریق این ادغام بسیار زیاد است. بسیاری از سرمایه‌گذاران  شرط می‌بندند که حرکت تلگرام باعث می‌شود افراد بیشتری به خرید و استفاده از دلار TON علاقه‌مند شوند، که به نوبه خود باعث افزایش تقاضا برای سکه و افزایش قیمت آن می‌شود.

به طور کلی، Toncoin با رسیدن بلاک چین به نقاط عطف توسعه خود، قدرت بیشتری به دست آورده است. این پروژه اولین رای موفقیت آمیز خود را در فوریه 2023 برگزار کرد و از افزودن سکه TON دلاری به چندین صرافی Tier-1 بهره مند شد. بر اساس داده های Etherscan، بیش از 7400 کیف پول دیجیتال در حال حاضر دارای دلار TON هستند.

پیش بینی قیمت تون کوین

تاریخچه تون کوین و پیش بینی قیمت

تون کوین در ابتدا سکه‌های $TON را از طریق یک فرآیند استخراج باز توزیع می‌کرد که هر کسی می‌توانست در آن شرکت کند. استخراج از ژوئن 2020 تا ژوئن 2022 انجام شد و دلار TON را در دستان ده‌ها هزار توسعه‌دهنده، سرمایه‌گذار و پذیرندگان اولیه قرار داد.

تجارت دلار TON قبل از استخراج همه توکن های موجود آغاز شد. طبق داده‌های CoinMarketCap، دلار TON در آگوست 2021 با 0.50 دلار معامله شد، اما تا نوامبر به 4.45 دلار رسید، تقریباً 800 درصد افزایش در میانه بازار ارزهای دیجیتال.

دلار TON در طول رکود با بقیه بازار کریپتو به شدت متضرر شد و قیمت تا ژوئن 2022 به 0.80 دلار کاهش یافت. با این حال، توکن در باقیمانده سال 2022 و تا سال 2023 رشد ثابتی را تجربه کرد زیرا کاربران بیشتری را به دست آورد و ارزش خود را افزایش داد. زیرساخت شبکه در این مدت حجم معاملات به طور معمول بین 25 تا 100 میلیون دلار در روز بود.

علاقه به دلار TON در نیمه اول سال 2023 پس از اولین رای حکومتی پروژه کاهش یافت و قیمت آن در اوایل آگوست به 1.20 دلار کاهش یافت. امروز، پس از ادغام تلگرام، دلار TON به 2.50 دلار رسیده و همچنان در حال افزایش است. این توکن در بیشتر هفته گذشته بیش از 50 میلیون دلار حجم معاملات را تجربه کرده است.

اکنون، بسیاری از سرمایه گذاران متعجب هستند که دلار TON چقدر می تواند بالا رود. بر اساس پیش بینی قیمت تونکوین ما، این توکن می تواند تا پایان سال به 3 دلار و تا پایان سال 2024 به 4.50 دلار برسد.

تحلیلگران ما درباره شتاب این توکن و به ویژه رشد تعداد توسعه دهندگانی که روی بلاک چین Toncoin کار می کنند خوش بین هستند. این پروژه همچنین پل اتریوم-تونکوین را راه‌اندازی کرده است که می‌تواند پذیرش Toncoin را بیشتر تشویق کند و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال و کاربران DeFi را تشویق کند تا این بلاک چین جدید را امتحان کنند. در نهایت، ما پیش‌بینی می‌کنیم که دلار TON تا سال 2030 به 25 دلار هم برسد، که 10 برابر افزایش قیمت دلار TON امروزی است.

تون کوین را از کجا بخریم؟

Toncoin برای خرید از طریق چندین صرافی بزرگ رمزنگاری در دسترس است. این پلتفرم‌ها خرید دلار TON را آسان می‌کنند، حتی اگر سرمایه‌گذاران قبلاً صاحب ارز دیجیتال نباشند.

1.Coinbase- Exchange مستقر در ایالات متحده، خرید فوری به دلار TON با کارت اعتباری ارائه می دهد

Coinbase بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در ایالات متحده و یکی از بهترین مکان ها برای ساکنان ایالات متحده برای خرید ایمن تون کوین است. این صرافی چندین راه را برای رسیدن از فیات به دلار TON در چند ثانیه با کارمزدهای بسیار کم ارائه می دهد.

ساده ترین راه برای خرید دلار TON در کوین بیس استفاده از ویژگی خرید فوری این پلتفرم است. این به کاربران این امکان را می‌دهد تا به سادگی انتخاب کنند که چقدر دلار TON می‌خواهند بخرند و با یک کارت اعتباری یا کارت نقدی بررسی کنند. این تقریباً به آسانی انجام هر خرید آنلاین دیگری است.

از طرف دیگر، کاربران پیشرفته می توانند از طریق کارت، انتقال بانکی یا انتقال ارز دیجیتال به حساب Coinbase خود واریز کنند. سپس آنها می توانند از پلت فرم معاملاتی Coinbase برای خرید دلار TON با قیمت لحظه ای فعلی استفاده کنند. در حالی که این مسیر کمی پیچیده تر است، اما همچنان پیمایش آن آسان است و کمترین هزینه های معاملاتی را ارائه می دهد.

هنگامی که کاربران $TON را خریداری می کنند، می توانند آن را به طور ایمن در یک کیف پول نگهدارنده در Coinbase و یا یک کیف پول سخت افزاری و نرم افزاری ذخیره کنند. از طرف دیگر، Coinbase کیف پول شخصی خود را ارائه می دهد که کاربران می توانند آن را دانلود کنند تا توکن های $TON خود را ذخیره کنند یا از آنها برای مواردی مانند DeFi استفاده کنند.

2. Binance – بزرگترین صرافی رمزنگاری جهان با کارمزدهای بسیار پایین و استیکینگ TON دلاری

بایننس بزرگترین صرافی رمزنگاری جهان و مرکز اصلی توکن‌های DeFi مانند دلار TON است. برخی از کمترین کارمزدهای معاملاتی را در این صنعت ارائه می دهد که آن را به گزینه ای عالی برای خرید Toncoin تبدیل می کند.

در بایننس، سرمایه‌گذاران می‌توانند بین ویژگی خرید فوری و معاملات نقدی نقطه‌ای یکی را انتخاب کنند. استفاده از هر دو آسان است و معاملات نقطه ای کارمزد معاملاتی را از 0.1% ارائه می دهد.متاسفانه این صرافی برای کاربران ایرانی تحریم بوده و باید از روش های دور زدن تحریم برای دسترسی به آن استفاده نمود.

پیش بینی تون کوین در آینده

Toncoin یک ارز دیجیتال داغ است که در ابتدا توسط تلگرام توسعه یافت و اکنون به سرعت در حال جذب سرمایه گذاران و توسعه دهندگان است و ادغام اخیر آن با تلگرام به آن امکان دسترسی به بیش از 700 میلیون کاربر بالقوه را می دهد.ما پیش‌بینی می‌کنیم که Toncoin این پتانسیل را دارد که در چند سال آینده یکی از بهترین ارزهای دیجیتال باشد. سرمایه گذاران می توانند امروز Toncoin را از طریق Coinbase یا Binance خریداری کنند و قبل از اینکه حتی بالاتر از آن رشد کند به این پروژه بپیوندند.

اما این یک پیش بینی است و نمی توان به صورت قطعی آن را بیان کرد. در دنیای ارزهای هیچ چیز به صورت قطع قابل پیش بینی نیست.

کیف پول تون کوین

 کیف پول تون کوین 

اکنون که دانستید تون کوین چیست بهترین کیف پول های Toncoin  برای ایرانی ها را ب شما معرفی خواهیم کرد.

  • کیف پول  لجر

لجر یکی از بهترین کمپانی های تولید کننده ولت های سخت افزاری است که به دلیل امنیت بالا، رابط کاربری ساده و پشتیبانی از تعداد نامحدودی ارز و توکن مورد استقبال کاربران قرار گرفته است. انواع کیف پول های لجر از جمله لجر ایکس و لجر اس پلاس و لجر استکس در گروه بهترین ولت ها در دنیا قرار دارند. برای ذخیره تون کوین در یک کیف پول با امنیت بالا می‌توانید از ولت های لجر با خیالی آسوده استفاده نمایید.

  • کیف پول های سیف پال

SafePal یک مجموعه کیف پول رمزنگاری با بیش از 10 میلیون کاربر در سراسر جهان است که توسط رهبران صنعت مانند Binance پشتیبانی می شود. کیف پول‌های سخت‌افزاری، برنامه‌های تلفن همراه و افزونه‌های مرورگر را ارائه می‌دهد و کاربران را قادر می‌سازد تا با خیال راحت به فرصت‌های غیرمتمرکز دسترسی داشته باشند. SafePal نرخ مبادله چهار برابر بهتر از MetaMask و بدون هزینه پل زدن ارائه می دهد. برای مشاهده قیمت و خرید انواع کیف پول سیف پال کلیک نمایید.

  • کیف  تون کیپر

Tonkeeper یک کیف پول کاربرپسند برای ذخیره، ارسال و دریافت Toncoin در شبکه باز است، یک بلاک چین که سرعت تراکنش های سریع و یک محیط قرارداد هوشمند قوی را ارائه می دهد. این نیازی به ثبت نام یا جزئیات شخصی ندارد، هزینه های کمی ارائه می دهد و از اشتراک های همتا به همتا پشتیبانی می کند.

  • MyTonWallet

MyTonWallet یک پلتفرم جامع برای ذخیره، انتقال و کسب درآمد ارزهای دیجیتال با ویژگی هایی مانند نمودار قیمت تعاملی، دفترچه آدرس و ادغام با خدمات شخص ثالث ارائه می دهد. این غیر محرمانه و ایمن است و حریم خصوصی کاربر را تضمین می کند.

  • کیف پول تون هاب

کیف پول Tonhub یک کیف پول موبایل امن برای ذخیره و استفاده از Toncoins است که امکان تراکنش های فوری در بلاک چین TON را فراهم می کند. این با کیف پول های موجود TON سازگار است و کارمزد پایین و تأیید سریع تراکنش را ارائه می دهد.

  • کیف پول تراست ولت

تراست ولت به طور ایمن ارزهای دیجیتال را ذخیره و انتقال می دهد. قدرت آن از 70 بلاک چین، از جمله تون کوین تامین می شود. این برنامه ساده کاربران را قادر می‌سازد تا به طور ایمن ارزهای دیجیتال را مبادله کنند و به اشتراک بگذارند، همچنین TON و سایر ارزهای دیجیتال را از طریق پردازشگرهای پرداخت فیات شخص ثالث مانند Coinbase Pay و Binance Pay خریداری و بفروشند. تعداد کاربران Trust Wallet که به چندین زبان صحبت می کنند از 60 میلیون فراتر رفته است.

خرید کیف پول های سخت افزاری تون کوین از علی سیتی

اکنون که دانستید تون کوین چیست و با بهترین کیف پول های آن آشنا شدید برای خرید انواع ولت های سخت افزاری به فروشگاه علی سیتی مراجعه نمایید. اگر شما نیز قصد خرید کیف پول تون کوین سخت افزاری را دارید بهتر است پس از مشاهده قیمت و انواع آن مدل مناسب خود را انتخاب و بررسی نمایید. بنابراین پیشنهاد ما به شما به دلیل امنیت بیشتر برای رمز ارزهای خود استفاده از کیف پول های سخت افزاری است. از مزایای خرید از این فروشگاه قیمت مناسب، ضمانت اصالت کالا و پشتیبانی رایگان به همراه آموزش کیف پول های دیجیتال است. با علی سیتی لذت خریدی هوشمندانه را تجربه نمایید.

اشتراک گذاری

مرتبط ترین مطالب در مورد "تون کوین، معرفی ارز دیجیتال تلگرام Toncoin"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

				
					helloalicity
				
			
				
					alicitycard
				
			
کتابچه رمز ارزهای دیجیتال
آموزش ارز دیجیتال ، بلاکچین، ترید کردن و...
پیشنهادی

به نام خدای رنگین کمان

درود به مردم شریف ایران همانطور که تو این 3 ماه در کنار شما بودیم و همزمان با تعطیلی شما ما هم تعطیل بودیم.

تصمیم گرفتیم تماما سود بدست آمده خرید از سایت های خارجی مون و نیمی از سود باقی محصولات رو به کولبرانی که تو این سال ها آسیب دیدن و یا تو این 3 ماه هیچ فعالیتی نداشتن تقدیم کنیم. امیدواریم که بتونیم کمک شایانی بکنیم.

پیغام شما با موفقیت برای مدیریت علی سیتی ارسال شده است.
به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.