نحوه بازیابی کیف دیجیتال چگونه است؟

علی سیتی / نحوه بازیابی کیف دیجیتال چگونه است؟

تالیف

elham adriyani

زمان انتشار

16 آذر 1401

دسته بندی

نظرات

بدون نظر

آنچه که در این مطلب می خوانید:

همانطور که می‌دانید کیف پول‌‌های ارز دیجیتال ابزاری سخت افزاری یا نرم افزاری است که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید از دارایی های دیجیتالی خود در هر نقطه به راحتی نگهداری کنید و در صورت نیاز به سادگی از آنها استفاده نمایید. بازیابی کیف پول دیجیتال به شما امکان دسترسی به کلیه ی اطلاعات و دسترسی مجدد به رمز ارزهای شما را می دهد و از این رو دنبال کردن روش های موثر در این امر می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. اگر در دنیای واقعی کیف پول فیزیکی شما گم شود برای یافتن آن چه اقداماتی انجام خواهید داد؟ تا چه حد می توانید محتویات آن را جایگزین کنید؟ چه روش هایی برای یافتن کیف پول خود امتحان می کنید؟ تا چه میزان در دسترسی مجدد به  آن موفق خواهید بود. در زمان از دست رفتن کیف پول دیجیتال نیز اقدامات کاملا مشابه باید صورت پذیرد، البته نحوه ریکاوری کیف پول دیجیتال تا حدودی متفاوت است و برای اینکه بتوانید اطلاعات پاک شده را مجدد بازیابی کنید باید اقدامات خاصی انجام دهید که در ادامه بیشتر بررسی می کنیم.

آموزش بازیابی ارز دیجیتال

چرا نیاز به بازیابی کیف پول دیجیتال داریم؟

دنیای ارز دیجیتال سرزمینی فراتر از واقعیت هاست که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید در جهانی دیگر زندگی اقتصادی جذاب را تجربه کنید. کیف پول ارز دیجیتال بانک مجازی است می توانید در آن ارزهای دیجیتالی خود را ذخیره و با استفاده از آن به ارسال و دریافت ارز بپردازید. اطلاعات کیف پول دیجیتال قابل رمز گذاری هستند و شما می توانید از امنیت سرمایه ی خود مطمئن باشید.
همانطور که مشغله های فکری می تواند انواع رمز کارت بانکی و پسورد های مهم را از ذهن شما پاک کند، گاهی ممکن است رمز ورود به حساب دیجیتالی خود را فراموش کنید و یا اطلاعات ثبت شده در کیف شما پاک شوند، حتی ممکن است کیف پول دیجیتال سخت افزاری خود را گم کنید که در این صورت برای دسترسی به سرمایه خود می بایست یکی از روش های بازیابی کیف پول دیجیتال را امتحان نمایید.

کیف پول دیجیتالی شما می تواند تمامی سرمایه ی شما باشد، برخی افراد عملا دنیای واقعی را رها کرده و به طور همه جانبه خود را در سرمایه گذاری های دیجیتالی غرق نموده اند و همین امر سبب شده که تمام ثروت و اندوخته آن ها در دنیای مجازی و کیف های دیجیتالی ذخیره شده باشد. پس بدون شک گم شدن این کیف مساوی است با حذف تمامی سرمایه این افراد، اما سوال اینجاست که آیا در صورت گم شدن کیف پول سخت افزاری و یا پاک شدن اطلاعات کیف پول نرم افزاری می توان اقدام خاصی انجام داد؟ آیا ریکاوری کیف پول دیجیتال به سادگی امکان پذیر است یا به تبحر خاصی در این زمینه نیاز دارد؟ در ادامه روش های متفاوت ریکاوری ولت‌های دیجیتال را بیان خواهیم کرد.

روش‌های بازیابی کیف پول دیجیتال

اگر کیف پول پاک شود چه کنیم؟ سوالی که برای تمامی کاربران در زمان استفاده از کیف پول دیجیتال به وجود می آید و در پاسخ به آن مستاصل هستند. همانطور که عنوان شد با داشتن کلید واژه مخصوص هر ارز می توانید به اطلاعات آن دست پیدا کنید، اما گاهی این امر امکان پذیر نیست پس باید روش های دیگری را دنبال کنید. 7 روش بازیابی کیف پول دیجیتال را در ادامه شرح خواهیم داد.

استفاده از عبارت بازیابی یا Seed

کیف پول سخت افزاری یکی روش های پرطرفدار برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتالی است که به شما محیط امن برای حفظ سرمایه را می دهد. برای بازیابی کیف پول در این ولت‌ها  می توانید از عبارت مخصوص بازیابی یا seed  استفاده کنید، در واقع عبارت بازیابی یکی از روش هایی است که شرایط را برای ورود به والت فراهم می کند.
عبارت بازیابی کلید واژه های یکسانی هستند که حتی پس از گذشت زمان طولانی هم تغییر نمی کنند و در هر حالت شرایط دسترسی را برای شما فراهم می کند. این عبارات در هنگام ساخت و یا ایجاد کیف پول به صورت عبارات 12-24 کلمه‌ای نمایش داده شده و به شما در ریکاوری ولت کمک خواهند کرد. این مورد یکی از کاربردی ترین روش ها برای بازیابی کیف پول های لجر نیز معرفی شده، البته برای بازیابی بازیابی کیف پول تراست ولت و همچنین سایر ولت های دارای این تعابیر امنیتی نیز می توان از این روش استفاده نمود. در حفظ و نگهداری این عبارات کوشا باشید زیرا گاهی تنها راه بازیابی کیف پول شما این عبارات هستند.

بازیابی کیف پول تراست ولت

مراجعه به والت ریکاوری

برای اینکه بتوانید کلید خصوصی کیف پول دیجیتال خود را به دست آورید می توانید با شرکت والت ریکاوری ارتباط برقرار نمایید. برای بازیابی ارز دیجیتال و اطلاعات کیف پول می توانید اطلاعات موجود را در اختیار این کمپانی قرار دهید تا بر اساس آن تراکنش های قبلی شما را مورد بررسی قرار دهد و در نهایت به کلید خصوصی کیف پول دیجیتالی شما دست پیدا کند، و یا می‌توانید با داشتن رمز عبور کیف پول خود و وارد شدن به بخش تنظیمات ابتدا عبارات بازیابی را پیدا کرده و سپس به ریکاوری کیف پول خود بپردازید. در بازیابی کیف پول متامسک  و همچنین برخی از  کیف پول‌های دیگر نیز استفاده از  این روش های ریکاوری می تواند موثر باشد.

ترفند اثبات صفر

در این روش نیز همانند مورد قبل کلیه ی اطلاعات در کنار هم بررسی می شوند تا به یک نتیجه قطعی و واحد برسند. در واقع این روش که از معادلات قدیمی انگلیسی نشات می گیرد، بر اساس آن سعی می شود تا با توجه به اطلاعات موجد مالکیت شما بر کیف پول اثبات شود. همانطور که در آموزش بازیابی کیف پول دیجیتال نیز عنوان می شود تمامی اطلاعات کیف پول دیجیتالی در دیتابیس بلاک چین ذخیره می شود که تنها مالک واقعی به آن ها دسترسی خواهد داشت، برای بازیابی کیف پول بیت کوین این روش بسیار کاربردی و ایده آل است.

نرم افزار یابنده Find Router

این افزونه و ابزار به صورت رایگان در سایت های مختلف وجود دارد که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید با داشتن حداقل میزان اطلاعات و با استفاده از پروتکل BIP کلید خصوصی برای بازیابی کیف پول دیجیتال را به دست بیاورید.

هیپنوتیزم در بازیابی کیف پول دیجیتال

بدون شک خیلی از افراد با این روش موافق نیستند اما این اقدام در هر بار امتحان کردن موفق بوده که تصویر از اطلاعات مفید و کاربردی را به دست آورد. در زمان خرید کیف پول دیجیتال اطلاعات اولیه که وارد می شوند تصویر قوی در ذهن ما ایجاد می کنند و همین امر سبب می شود که استفاده از این روش با موفقیت های همیشگی همراه باشد. بازیابی کیف پول ترون لینک به این روش بسیار ساده است چرا که کلیه اطلاعات ثبت شده را می توان مجدد از طریق حافظه تصویری به دست آورد.

کیف پول ترون لینک

ریکاوری هارد دیسک

گاهی ممکن است برخی افراد اطلاعات لازم برای ریکاوری کیف پول دیجیتال را بر روی هارد دیسک یا هارد اکسترنال ذخیره سازی کنند و پس از مدتی این ابزار با مشکلاتی همراه شوند، در صورت عدم آگاهی از اطلاعات مذکور می توانید از ابزار و نرم افزار هایی برای بازیابی اطلاعات استفاده کنید. بازیابی کیف پول سیف پال به این روش نیز می تواند بسیار ساده باشد.

شکارچیان رمزگذاری

سکی از کمپانی هایی که در زمینه ی کشف اطلاعات و پسورد های فراموش شده فعالیت می کند، Crypto Hunters است که با به کارگیری پیشرفته ترین محاسبات بهترین روش را برای کسب اطلاعت حذف شده به دست می آورد. در واقع این شکارچیان با استفاده از پیشرفته ترین و پیچیده ترین معادلات سعی می کنند از محدود ترین اطلاعات راهی برای رسیدن به پسورد های بلاک چین به دست آورند.
ترفند های عنوان شده راه های ساده ای هستند که به شما امکان بازیابی کیف دیجیتال را می دهد، تمامی روش های عنوان شده برای بازیابی پسورد انواع کیف دیجیتال امکان پذیر هستند.

 

بازیابی کیف پول دیجیتال و ارسال ارز به آدرس اشتباه

یکی از اشتباهات رایج در دنیای واقعی و دیجیتالی ارسال ارز به حساب های اشتباه هستند. همانطور که گاهی ممکن است در نقل و انتقالات بانکی، موجودی نقدی را به یک حساب اشتباه واریز کنید ممکن است تراکنش های ارز دیجیتال نیز به اشتباه صورت پذیرد که برای بازیابی آن می توانید مراحل زیر را انجام دهید. در ذیل این مراحل را به صورت مختصر بیان خواهیم کرد اما برای بازیابی ارز دیجیتال ارسال شده به آدرس اشتباهی حتما به لینک فوق مراجعه نمایید.

 •   در ابتدا از امنیت عبارت بازیابی و ذخیره سازی آن در محیط امن اطمینان حاصل کنید.
 •  برای تبدیل کد به یک وب سایت معتبر مانند Mnemonic بروید.
 • پس از ورود به سایت در فیلد BIP 39 عبارت بازیابی را درج نمایید.
 • در صورت انتخاب ETH به شما آدرس مقصد اشتباهی را نشان می دهد.
 • در میان لیست آدرس های ارسال، کلید خصوصی کیف پول BNB را انتخاب نمایید. گفتنی است که در صورت طی کردن درست مراحل عنوان شده کلید خصوصی در قسمت اول جدول قرار دارد.
 • در مرحله ی بعدی Private Key ETH را در تراست ولت وارد نمایید.
 • برای اینکه بتوانید اقدامات مربوط به کیف BNB Smart Chin را به درستی اعمال کنید می بایست مراحل زیر را انجام دهید.
  در صفحه ی تراست ولت گزینه تنظیمات را انتخاب و سپس وارد صفحه ی والتز شوید.
 • در بالای صفحه Wallets ابتدا روی علامت + و سپس I already have a wallet کلیک کنید.
 •  با ورود به صفحه بعد می بایست گزینه ی اسمارت چین را انتخاب نمایید و سپس آدرس خصوصی کیف اتریوم را تحت عنوان یک بی ان بی اسمارت چین وارد نمایید.
 •  در صفحه ی بعدی از سربرگ های موجود روی کلید خصوصی کلیک نمایید، حالا در کادر موجود کلید 64 حرفی را درج و روی گزینه وارد کلیک کنید.
 • در پایان مراحل عنوان شده می بایست دارایی BNB را در کیف خود بیابید.

بازیابی رمز ارز

نکات مهم در  بازیابی کیف پول دیجیتال 

برای بازیابی کیف پول دیجیتال خود و حتی قبل از رسیدن به این مرحله حتما نکات ذیل را در نظر بگیرید.

 • اگر شما پسورد و یا رمز عبور به ولت خود را گم کرده‌اید برای بازیابی کیف پول خود تنها کافی است از عبارات بازیابی استفاده کرده و وارد کیف پول خود شوید. در این حالت دیگر نیازی به نصب مجدد ولت نخواهد بود.
 • اگر به کیف پول نرم افزاری و یا سخت افزاری خود هنوز دسترسی دارید و عبارات بازیابی خود را ندارید می‌توانید با وارد شدن به کیف پول خود عبارات بازیابی را ریکاوری نمایید.
 • کار شما زمانی دشوار خواهد بود که هم عبارات بازیابی و هم رمز ورود به کیف پول خود را فراموش کرده  و یا به ولت خود دسترسی نداشته باشید.
 • همواره دقت کنید عبارات بازیابی و همچنین رمز عبور  ورود  به ولت خود را در محیطی امن و  در چندین جا یادداشت نمایید.

 

ریکاوری و خرید انواع کیف پول دیجیتال با فروشگاه آنلاین علی سیتی

نحوه بازیابی کیف دیجیتال به روش های متفاوتی امکان پذیر است و شما می تواند با ترفند های عنوان شده به سادگی اقدامات لازم را انجام دهید. توجه داشته باشید که اگر هیچ اطلاعاتی از کیف اطلاعاتی خود نداشته باشید می توانید از طریق راه های عنوان شده اقدام کنید. کمپانی های زیادی در زمینه طراحی و تولید ابزار و نرم افزار بازیابی هستند که در آینده می توانند راه ساده در پیش روی کاربران قرار دهند. یکی از این مجموعه‌ها، علی سیتی است که می‌تواند در زمینه انواع بازیابی کیف پول دیجیتال شما را یاری نماید. شما می‌توانید با پشتیبانان این مجموعه ارتباط برقرار کرده و در این ارتباط سوالات خود را مطرح و یا ریکاوری ولت خود را به آن‌ها بسپارید. همچنین می‌توانید برای خرید انواع کیف پول دیجیتال به وب سایت و فروشگاه آنلاین علی سیتی مراجعه کرده و سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید. تنوع بسیاری از برترین کیف پول های دیجیتالی از جمله لجر، سیف پال، الیپال و … را می‌توانید در این فروشگاه مشاهده و خریداری نمایید. با علی سیتی هوشمندانه خرید نمایید.

مرتبط ترین مطالب در مورد "نحوه بازیابی کیف دیجیتال چگونه است؟"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

				
					helloalicity
				
			
				
					alicitycard
				
			
کتابچه رمز ارزهای دیجیتال
آموزش ارز دیجیتال ، بلاکچین، ترید کردن و...
پیشنهادی

به نام خدای رنگین کمان

درود به مردم شریف ایران همانطور که تو این 3 ماه در کنار شما بودیم و همزمان با تعطیلی شما ما هم تعطیل بودیم.

تصمیم گرفتیم تماما سود بدست آمده خرید از سایت های خارجی مون و نیمی از سود باقی محصولات رو به کولبرانی که تو این سال ها آسیب دیدن و یا تو این 3 ماه هیچ فعالیتی نداشتن تقدیم کنیم. امیدواریم که بتونیم کمک شایانی بکنیم.

پیغام شما با موفقیت برای مدیریت علی سیتی ارسال شده است.
به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.